Tukitiimi

Joukkueenjohtajat

Joukkueenjohtajina toimivat Minna Alanko-Pirinen (Tampereen seudun ammattiopisto Tredu), Emmi-Maria Husu (Skills Finland ry) sekä Taneli Ylinen (Stadin ammattiopisto).

Joukkueenjohtajat-2018-kasvot-mv.jpg

delegaatit

Teija Ripattila

Huippuvalmennuspäälikkö
Virallinen delegaatti ja hallituksen jäsen, WorldSkills Europe
040 455 2020
teija.ripattila@skillsfinland.fi

Tapio Kattainen

Tekninen delegaatti, WorldSkills Europe
Business College Helsinki

tapio.kattainen@slk.fi

tukitiimi ja viestintä

Eija Alhojärvi

Toiminnanjohtaja
040 820 0126
eija.alhojarvi@skillsfinland.fi

Maria Atzmon

Toimistonhoitaja
050 569 5977
maria.atzmon@skillsfinland.fi

Emmi-Maria Husu

Johdon assistentti
050 544 6197
emmi-maria.husu@skillsfinland.fi

Katja Katajamäki

Viestintäpäällikkö
040 732 0691
katja.katajamaki@skillsfinland.fi

Matti Kauppinen

Abilympics-koordinaattori
040 319 3188
matti.kauppinen@luovi.fi

Anni Ketola

Viestintäassistentti
044 595 9257
anni.ketola@skillsfinland.fi

Tukijat